سامانه پیوند USSD بانک مرکزی فعال شد

سامانه پیوند USSD بانک مرکزی فعال شد

سامانه پیوند

سامانه پیوند

سامانه پیوند USSD بانک مرکزی فعال شد


ابتدای امسال بانک مرکزی از طریق شرکت شاپرک ابلاغیه‌ای مبنی بر لغو پرداخت از طریق سرویس USSD به دلیل ناامن بودن به تمامی ‌شرکت‌های پرداخت الکترونیکی ( PSP ) ارسال کرد.

طبق آن ابلاغیه تمامی‌ شرکت‌های پرداخت الکترونیکی موظف به تغییر روش به منظور استفاده از این سرویس شدند و از ابتدای دی ماه سامانه پیوند بانک مرکزی به صورت آزمایشی و سپس دائمی فعال شد.

از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۵ رجیستری سامانه ی پیوند جهت ثبت و اتصال کارت های بانکی به سامانه پیوند جهت انجام تراکنش های بانکی از طریق USSD انجام و تمام تراکنش هایی که بدون رجیستری ثبت شود جریمه سنگین خواهند داشت و اگر بدون رجیستری تراکنشی روی دهد کانال موبایل متخلف قطع می‌شود.
از آنجا که از این پس چنانچه شرکت‌های PSP برای انجام تراکنش USSD از سامانه پیوند استفاده نکنند جرایم سنگینی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد این موضوع با مدیران عامل PSPهای پیشرو و ارایه دهندگان خدمات USSD مطرح شده است.

در دستور عمل بانک مرکزی آمده است : “تمامی مشتریان بانک که قصد بهره مندی از خدمات USSD را دارند باید نسبت به اتصال شماره کارت خود به شماره تلفن همراه از طریق سامانه پیوند اقدام کنند.

جهت اتصال کارت بانکی به سامانه پیوند بانک مرکزی ابتدا دارنده کارت بانکی می بایست وارد وب سایت بانک صادر کننده بانک شده و وارد بخش ثبت نام سامانه پیوند شود.

سامانه های ثبت نام پیوند در وب سایت های بانک ( جهت ورود بر روی نام بانک کلیک کنید )

توجه : در صورت مشاهده مغایرت اطلاعات یا خرابی لینک از طریق ارتباط با ما ارسال نمایید تا اطلاعات مروبطه اصلاح گردد.

سایر بانک ها هیچ اطلاعیه در سایت خود اعلام نکرده اند و جهت کسب اطلاعات بیشتر به شعبه بانک مراجعه نمایید.

 

 

سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید ( نیاز به ثبت نام )

 

 

 

0 Comments